Blog internetowy

na każdy temat

Czy faktycznie restauracja to dobry biznes?

Dużo osób pragnie założyć restaurację – jednak pewnie każdy wie, iż otworzenie knajpy to spory wydatek. Poza tym, w zasadzie sytuacja jest taka, że obiekty gastronomiczne padają częściej, niż biznesy działające w innych branżach. No cóż, to naprawdę nie powinno oznaczać, iż w dosłownie każdym przypadku jesteśmy niejako skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeśli właśnie tak rozumujemy, tak naprawdę nie powinniśmy otwierać restauracji. To nie ma najmniejszego sensu! Pozytywne podejście to podstawa, pracownicy i goście umieją to zresztą wyczuć.
- znajdź niszę. A więc chociaż nadal kuchnia turecka czy włoska są w Polsce niezmiernie popularne, to jednak prawda jest taka, iż bez dwóch zdań warto oglądać się za trochę bardziej niszowymi typami. Być może kuchnia rosyjska czy skandynawska są OK?
- w żadnym wypadku nie oszczędzaj na jedzeniu. Tak czy siak narzut na potrawach jest znaczny, zatem nie ma sensu dawać porcji jak dla kilkuletniego dziecka. Nie chodzi w tym momencie o zapychanie żołądka, w końcu nie o to się rozchodzi w celebrowaniu jedzenia, ale często sytuacja jest taka, że potrawy są bardzo niewielkie.

Comments are closed.Szukaj