Blog internetowy

na każdy temat

Do czego służy fotografia produktowa?

Czy słyszałeś kiedyś o fotografii produktowej? Jeśli nie, czas najwyższy dowiedzieć się nieco o tym nowym sposobie wpływania na decyzję klienta. Tak jak fotografia portretowa, jej przyrodnia siostra fotografia produktowa zajmuje się realistycznym przedstawieniem obiektu. Tyle, że w tym przypadku przed obiektywem, zamiast zestresowanego człowieczka, znajdują się produkty sprzedażowe. Mało tego, robi się im zdjęcia dosłownie z każdej strony! W jakim celu? Po to, by później na ich podstawie stworzyć prezentację 360 stopni.

Hiperrealizm

Do czego służy fotografia produktowa_PREZENTACJE360

Dlaczego warto zamówić wykonanie prezentacji obrotowej dla naszych produktów? Tak jak już zostało powiedziane, zdjęcia produktowe realnie przedstawiają wygląd przedmiotu. Nie dość, że możesz je obejrzeć z każdej strony, to jeszcze umożliwiają tworzenie zbliżeń na kluczowe detale. Co to znaczy z praktycznego punktu widzenia? Klient ma możliwość dokładnego obejrzenia produktu, który go interesuje. Ty zaś, jako sprzedawca, zyskujesz w jego oczach miano rzetelnego kontrahenta. Animacja produktowa nadaje się szczególnie do umieszczania na stronach sklepów internetowych. Dzięki temu klient wie, co kupuje i jest mniejsza szansa na zwrot zakupu. W rezultacie każdy jest zadowolony: sprzedawca, bo niebezpieczeństwo zwrotu lub wymiany przesyłki spada do zera, oraz klient ? bo kupił, to na czym mu zależało.

Ruch i barwa

O ile barwa produktu zależy od ustawień monitora, wyglądu produktu nie zmienisz (o ile nie użyjesz Photoshopa). Jeśli zależy nam na realistycznym przedstawieniu przedmiotu i zadowoleniu konsumenta, nie ulepszajmy dodatkowo tego, co sprzedajemy. Prezentacja obrotowa przyciąga uwagę nie tylko unikalną możliwością obejrzenia obiektu sprzedaży. Jest atrakcyjna dla kupującego ze względu na ruch. Wszystko, co ruchome, zdecydowanie łatwiej przyciąga uwagę. To nie magia, lecz antropologia. Jeżeli więc chcesz być konkurencyjny na rynku, zamiast statycznych, niezbyt ciekawych zdjęć, umieść na stronie obrotową animację. Gwarantujemy, że wkład pieniężny, jaki włożysz w wykonanie prezentacji, zwróci się kilkakrotnie.

Prezentacja obrotowa jest jedną z form atrakcyjnego przedstawienia produktu. Jako że jest wykorzystywana w momencie oceny przedmiotu przez klienta, w realny i znaczący sposób wpływa na jego decyzję zakupu. W Internecie nie potrzebna Ci znajomość zasad merchandisingu ani tego, na jakiej półce wystawić produkt. Wystarczy zamówić prezentację, by zaprezentować go jako wart zakupu.

Comments are closed.Szukaj