Blog internetowy

na każdy temat

Koncepcja narzędzia trenerskiego ? forum

Innowacyjna symulacja zespołowa to często spoiwo odpowiadającego na potrzeby kursantów warsztatu handlowego czy kongresu. Z tego też powodu menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów mogą nieraz dedykować kilkanaście dni nad wymyśleniem wyjątkowej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Następnie chcą opatentować utwór aby w dalszej kolejności certyfikować kolejnych trenerów. Przychody z takich symulacji lub gier mogą u najlepszych trenerów dochodzić do czterystu tysięcy PLN rok do roku. Nawet gdy należy wkalkulować w to daninę dla urzędu skarbowego. Ale i tak mówimy tu o sporych sumach. Tak bardzo są to istotne kwoty, że kilkuset autorów gier na terenie naszego kraju utrzymuje się w głównej mierze z certyfikowania i licencjowania.
W forum dyskusyjnym Goldenline trwa obecnie debata w której specjaliści od szkoleń wymieniają się uwagami w temacie domniemanego ale rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Dialog i wymiana argumentów mają miejsce w wątku poświęconego opiniom o pewnej agencji szkoleniowej
Analizowane wątki podniosły ciśnienie debatujących kadrowców. Niejeden dyskutant ma na podstawie kilku zdań jednoznaczne kategoryczne wnioski. Padają argumenty sprawy karnej. Warto zalogować się i poczytać.
A tak na boku ? temat praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Konsultanci organizujący szkolenia menedżerskie, treningi online czy coaching mają ciężki orzech do zgryzienia. Również doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do debaty.

Comments are closed.Szukaj